Hoparlörlerden veya kulaklıklardan gelen yüksek cızırtı veya boğuk sesler can sıkıcı olabilir ve sistemde bir sorun olduğunun işaretidir. Genellikle bağlantı sorunlarının bir sonucudurlar kablolardaki temassızlık bu sorunlara neden olmaktadır. Çıtırtı, boğuk ses, gürültü ve ses sorunları çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir ve donanımdan da kaynaklanabilmektedir. Bir bilgisayarcıya götürerek mevcut laptop hoparlör kablolarını kontrol ettirmeniz gerekmektedir.

 

Tel: 0216 370 7818

 

Tüm bağlantıları ve kabloları kontrol ettiyseniz ve ses hala cızırtılı geliyorsa ve sesler duyuyorsanız, sistem ayarlarının ayarlanması gerekebilir. Ses sorunlarına yalnış driver yüklenmesi, güncel olmayan veya hatalı ses driverları veya belirli donanımlarla etkileşim neden olabilir.

 

 

Ses Formatını Değiştirin

Çızırtılı sesler için en yaygın düzeltme, Windows varsayılan ses formatını değiştirmektir. Birçok kullanıcı bu basit gibi görünen işlemi yaptığında sorunun çözüldüğünü bildirdi. Ses formatını değiştirmek için, Görev Çubuğundaki hoparlör simgesine sağ tıklayın  ve bağlamsal menüden “Oynatma cihazları” seçeneğini seçin. Ses penceresi görünecek ve otomatik olarak Kayıttan Yürütme sekmesine yönlendirileceksiniz.

Ses çalmak için kullandığınız varsayılan ses cihazını seçin ve “Özellikler” e tıklayın. Hoparlör Özellikleri penceresinde, “Gelişmiş” sekmesini seçin ve “Varsayılan Format” altında kullanılacak örnek hızını ve bit derinliğini seçin . Seç “16 bit, 44100 Hz (CD Kalite)” biçimini ve tıklayın “Uygula” Değişiklikleri ve kaydetmek için “OK” Konuşmacı Özellikleri penceresinden çıkmak için. Bunun Çızırtı sesi sorununu çözüp çözmediğine bakın. Hala patlama ve Çızırtı sesleri duyuyorsanız, diğer ses formatlarını deneyin. Eğer sorun hala çözüme ulaşmadıysa bizleri arayarak servis hizmeti talep edebilirsiniz.