Bilgisayar Wi-fi Sorunu ; Bilgisayar wifi sorunu gerçek anlamda bazen can sıkıcı olabilmektedir. Öyle ki internette gezinirken aniden wifi kopması tüm sinirleri alt üst edebilmektedir. Bunun çözümünde ilk yapmamız gereken sorunun kaynağını tespit etmektir. Firmamız maltepe bilgisayar servisi ile sizde wifi sorunlarından kurtulabilirsiniz. Zaten sorunun kaynağını bulduktan sonra gerisi çok fazla zaman almaz. Genel olarak Bilgisayar wifi sorunu şu sebeplerden oluşur;

Wi-fi bağlı ama internet yok: eğer böyle bir sorun var ise modemde sorun olabilmektedir. Ancak bu sorun genel olarak TCP/IP yığın, IP adresi ya da DNS istemcinin önbelleği ile ilgili bir sorundur. Bunun çözümü ise şu şekildedir; ayarlar, güncelleştirme ve güvenlik, internet bağlantıları buraya kadar geldiyseniz yolu yarıladık demektir. Şimdi ise internet bağlantılarının altında ağ sorun giderici aracını çalıştırın.

Windows 10 Wi-fi Bağlanamıyor: Böyle bir sorun var ise ağ aygıt sürücüsünü kaldırarak Windows’un tekrar yüklemesine ortam hazırlamak. Bunun içinde ağ yöneticisi aç, ağ bağdaştırıcını kaldır, onayla, bilgisayarı yeniden başlat.

Windows 10 Wi-fi Sürücüsü Sorunları: Yukarıdaki sorunun da yaptığımızın aynı adımlarını gerçekleştirin. Ek olarakta sürücü güncelleştirme veya eski sürüme geri dönme sorunu çözebilir.

Windows Wi-fi Bağlantısı kesme: Sorun genellikle ağ bağdaştırıcısındaki güç ayarlarındadır.