Merhabalar;
Bu yazımızda sizlere bilgisayarınızda karışılaşabileceğiniz arıza türleri ve nedenlerinden kısaca bahsedeceğiz. Günümüzün vazgeçilmez aygıtlarından olan,iş ve özel hayatımızın en önemli yardımcısı bilgisayarlarımızın başına gelebilecek arızalardan başlıcaları şunlardır;

1- Bilgisayar Sıvı teması – Laptop Sıvı teması
Malesef cihazlarımızı kullanırken yanında bizleri rahatlatarak bir şeyler yiyor ve içiyoruz. Bu esnada en çok karşılaştığımız şeylerin başında cihazımıza dökülen sıvılar geliyor. Böyle bir durum başınıza geldiğinde cihazı hemen kapatın ters cevirin ve bataryasını sökünüz. Daha sonra size en yakın servise cihazı götürünüz Kesinlikle fön makinası tutmayın ayrıca ülkemizde yaygın olan bir algı var sıvı temaslı bir cihazı pirince yatırmak kesinlikle anlamsız ve gereksiz bir durumdur.

2- Bilgisayar ekran kırılması LCD ekran değişimi- Laptop ekran değişimi
Teknolojinin ilerlemesi ile beraber cihazlarımızda daha kullanılabilir daha taşınabilir hale gelmiştir. Bunun neticesinde incelen cihazlarımızın ekranları da hassaslaşmış durumdadır. Diğer eski bilgisayarlarımız gibi darbelere maalesef dayanıklı değildir. Bilgisayarımızın başına böyle bir durum geldiğinde alt kasasındaki koda bakarak internetten ekran arayışına girmeyiniz çünkü fiyat aralığı çok açık olan ekran fiyatlarıyla karşılaşacaksınız bu durumda doğru kalitedeki ekranı seçmeniz zor olacaktır. Bu yüzden güvendiğiniz bir servise bırakmanız en doğrusu olacaktır.

3- Laptop Kasa onarımı – Bilgisayar Kasa onarımı
Kullanmış olduğunuz Laptopların menteşe ve kasa bağlantıları maalesef coğu zaman kırılmaktadır. Bunun kullanıcı hatası olan taraflarıda vardır mühendislik hataları olan tarafı da vardır. Menteşe grubundaki somunlar aç kapa yaptıkça kontra yapmakta ve sıkışmaktadır. Menteşe bağlantı noktalarına ortama 30Kg yük binmektedir. Dolayısı ile doğru açıp kapama yapılmadığında ya menteşeden ya bağlantı noktalarından kırılmaktadır. Laptop kasa onarımı konusunda geliştirdiğimiz plastik kaynak metodu ile kasalarınız orjinali gibi onarılmaktadır. Kullanılan menteşelerinde bir çoğu kendi ithalatımızdır.