Laptop SD kart okuyucu çalışmıyor problemi sizlerin sd karttaki verilerinizi görmenize engel olmaktadır. Okunmayan bir SD kartın en yaygın nedeni,  yanlış veya eski bir kart okuyucu driverıdır. Bu yüzden yapmanız gereken ilk şey, sürücülerinizin güncel olup olmadığını kontrol etmektir. Bunu manuel veya otomatik olarak yapabilirsiniz. Biz Maltepe bilgisayar servisi olarak sd kart sorunlarınızın çözümünde yardımcı olmaktayız.

 

Tel: 0216 459 75 75

 

Manuel sürücü güncelleme – Laptop marka ve modeline göre web sitesine gidip en son ve doğru sürücüyü arayarak sürücülerinizi manuel olarak güncelleyebilirsiniz. Bazı sürücüler için, hem PC’nizin üreticisini hem de kart okuyucunun üreticisini denemeniz gerekebileceğini unutmayın. Sürücülerinizi manuel olarak güncellemek için zamanınız, sabrınız veya bilgisayar beceriniz yoksa, bunun yerine, bunu Driver Easy ile otomatik olarak yapabilirsiniz.

Otomatik sürücü güncellemesi – Driver Easy, sisteminizi otomatik olarak tanır ve kart okuyucunuz için doğru driverı bulur. Bilgisayarınızın tam olarak hangi sistemi çalıştırdığını veya kart okuyucunuzun üreticisinin kim olduğunu bilmenize gerek yoktur. Yanlış sürücüyü indirme ve yükleme riskini de almanıza gerek yoktur ve yükleme sırasında hata yapma konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Driver Easy’nin ÜCRETSİZ veya Pro sürümüyle kart okuyucu sürücünüzü (aslında tüm sürücüleriniz!) Otomatik olarak güncelleyebilirsiniz. Ancak Pro sürümüyle yalnızca 2 tıklama alır ve tam destek ve 30 günlük para iade garantisi alırsınız.

Laptop SD Kart Okuyucu Çalışmıyor

Çalışmayan bir SD kartın diğer bir yaygın en basit sorundur, tozlu bir okuyucudur. Kart okuyucu bölümü tozlu olduğunda kart okumamaktadır. Bu yüzden yapmanız gereken ikinci şey, kartınızı temizlemek ve okuyucudaki tozu temizlemek ve ardından kartı tekrar denemektir. Kartınızı temizlemek için, pamuklu bir bezi biraz alkole veya suya batırın ve metal temas noktalarına özellikle dikkat ederek kirli alanı hafifçe silin. Okuyucunuzu temizlemek için, okuyucudaki tozu dışarı üflemek için bir basınçlı hava cihazı kullanın.

 

 

İletişim bilgilerimiz için lütfen tıklayınız. 

.