Laptopa Uma İşlemi Nedir ?

Laptopa Uma İşlemi Nedir ?

Laptop uma yada umay da denilmektedir, laptopta harici ekran kartını devre dışı bırakarak anakartla tümleşik ekran kartına indirgeme olayına denmektedir. Yani anakarta on board olan ekran kartını aktif etmekte, diğer anakartını devre dışı bırakmaktadır. Bu müşterilerimizin ekran kartı arızalarında sıkça tercih ettiği bir yöntemdir. Çünkü ekran kartı chipi değişmesi yüksek maliyetlere neden olan zor bir işlemdir. Her firmanın yapabileceği bir işlem olmadığı için, yaptırmadan önce firmanın verdiği hizmetler arasında bu işlemin olup olmadığına lütfen dikkat ediniz. Bu işlemin sizlere sağladığı faydalar nelerdir biraz bunlardan bahsedelim.

Tel: 0216 459 75 75

 

 

Uma İşlemi Faydaları Nelerdir?

 

Uma işleminin faydası nelerdir size biraz bunlardan bahsedelim. Öncelikle size yüksek maliyetler çıkmasını engellemektedir. Sadece 1 kaç saat içerisinde yapılabilecek bir işlemdir. Ayrıca ısınma ve bataryanın çabuk bitme gibi sorunlar artık sona erer. Çünkü cihazın ekran kartı yükü tamamen azalmaktadır.

 

Uma İşlemi Zararları Nelerdir?

 

Uma işlemi yaptığınızda harici ekran kartı artık devre dışı olduğu için yüksek grafikli oyun ve programları kullanamazsınız. Bu işlemi yaptırmazsanız, sizlere kaliteli olarak yardımcı olmaktadır. Maltepe bilgisayar servisi olarak tüm uma işlemlerinde siz değerli müşterilerimize yardımcı olmaktayız. Kısa sürede uma işlemlerini gerçekleştirmekteyiz.

 

İletişim bilgilerimiz için lütfen tıklayınız.

.