Laptoptan Gelen Fan Sesi ; Seçtiğiniz ortamda iş yapmak söz konusu olduğunda bir laptop size lazım olabilir. Ancak taşınabilirliğin olması çabuk bozulacağınında bir habercisidir. Laptopun dar kasası içerisinde yüksek voltajlarda çalışan batarya, harddisk, işlemci gibi parçalar laptopu ısınmasına neden olmaktadır. Sizlere Maltepe bilgisayar servisi olarak bu sorunları çözmenize yardımcı olmaktayız.

Tel: 0216 459 7575

Laptop ısındığında ise fan yavaş yavaş yetersiz kalır ve sonunda son performans çalıştığı için ses yapmaya başlar. Peki laptop fanını nasıl daha sessiz hale getirebilirsiniz? Devamı yazımızda…

Laptoptan Gelen Fan Sesi %100 Çözüm

Laptoptan Gelen Fan Sesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Laptoplar, dokunmatik ekranlı laptoplar ve diğer cihazlar bir fansız çalışma sağlayamazlar Fanın görevi ısıyı hava dolaşımıyla dağıtmaktır. Laptopunuz aşırı ısındığında çoğu laptopların sensörlü fanları hiç durmadan çalışacaktır. Ancak laptoplar sizleri rahatsız edecek şekilde ses yapmaya başlarsa sorun büyüyor demektir. Laptop fan sesi o kadar yükselirki sanki bir dron havalanıyormuş gibi ses çıkarmaya başlamaktadır. Eğer ortam sıcaksa, laptop fanının ısıyı dağıtmak için daha fazla çalışması gerekir, bu da daha fazla fan gürültüsü anlamına gelir. Benzer şekilde, havalandırma delikleri kapalıysa, laptop ısınır. Bu arada, yüksek grafikli bir oyun oynuyorsanız, Proje programları kullanıyorsanız veya video oluşturuyorsanız, ısı birikimi de yaşarsınız. Not: Fanlarınız aniden farklı ses çıkarırsa ve yüksek bir tıkırtı veya uğultu sesi çıkarırsa , bu muhtemelen bir fan tamamen bozulma sorunudur ve fanın değiştirilmesi gerekir. Fanlarınızın sesi normal olmasına rağmen hala laptop ısınıyorsa, sorunun kaynağı fan ünitesidir. Laptop düzenli olarak aşırı ısınıyorsa, aşırı ısınan bir laptop nasıl düzeltileceğine ilişkin kılavuzumuza bir göz atın . İlk olarak, dizüstü bilgisayar fanınızın bu kadar gürültülü olmasını engellemenin altı yolu.

Laptoptan Gelen Fan Sesi %100 Çözüm

Laptop Fan Temizliği Yaptırın

Yüksek sesli laptop fanlarının ısısı demektir; laptop her zaman gürültülü ise, bu, laptopunuzun her zaman sıcak olduğu anlamına gelir. Toz ve tüy oluşumu kaçınılmazdır ve akışını zamanla bozmaya yarar. Azalmış hava akışı, ısı dağılımını yeterince yapamaması anlamına gelir, bu nedenle fanı daha iyi hale getirmek için fanı fiziksel olarak temizlemeniz gerekmektedir.

Uyarı: Laptop hala garantili ise, laptopun açılması bu garantiyi geçersiz olmasına neden olabilir. Dahası, ne yaptığınızı bilmiyorsanız laptopun diğer parçalarına zarar verebilirsiniz. Laptop temizlemek için basınçlı hava, laptopu açmak için bir tornavidaya ve biraz sabır a ihtiyacınız olacak.

İletişim bilgilerimiz için lütfen tıklayınız. 

.