Laptop menteşe kırıldı !! tamiri nasıl yapılır? Laptop menteşesi laptopun en dinamik olarak kullanılan yerlerinden birisidir. Burası aç ve kapa, aç kapa sürekli olarak zamanla genelde kullanıcı hatasından kaynaklanan kırılmalar meydana gelmektedir. Bu arızalarda zaten garanti kapsamına girmemektedir. Menteşe bölümlerinde meydana gelen arızalarda bazen sorun öyle ileriye giderki ekranlar dahi zarar görebilmektedir. Şimdi menteşe arızaları neye neden olur bunlara bakalım.

Laptop Menteşe Kırıldı

Tel: 0216 459 75 75

 

 

[Çözüldü] Laptop Menteşe Kırıldı !! Tamiri Nasıl Yapılır?

 

Laptop Menteşe Ekrana Zarar Verebilir

 

Menteşe sorunu küçük bir sorun gibi görüldüğü için tamiri genelde yaptırılmamaktadır. Uzun süre yaptırılmayan menteşeler zamanla ekranlara zarar verecek hale gelebilir. Menteşelerde oluşan kırılmalar ve deformeler iki menteşeninde aynı anda hareket etmesini engeller ve bu süreç gittikçe ilerlemeye başlamaktadır. Bu süreç sonucunda laptop menteşelerden biri tutup diğeri tutmadığı gibi durumalarda zarar görünün ve görüntü vermemeye başlayabilir. Biz Maltepe bilgisayar servisi menteşe değişimi gerçekleştirerek, ayalarını yapıyoruz ve menteşe ile ilgili hiç bir probleminiz kalmamaktadır.

 

Data Kablolar Zarar Görebilir

 

Data kablolardan bazıları bu menteşe bölümününden geçmektedir. Büyük ihtimal menteşe zarar gördüğünde bu kısımlarda zarar görebilmektedir. Yani menteşe bölümünün arızasında hızlıca servis getirilmeyen cihazlarda daha yüksek maliyetler oluşur sizde menteşe arızalarında laptoplarınızı bizlere getirebilirsiniz.

 

 

İletişim bilgilerimiz için lütfen tıklayınız. 

.